• WhatsApp:

    +386 5 777 41 17

  • Ofisimiz:

    1010 Avenue, Maribor, Slovenya

iptv problemleri

iptv problemleri

En Sık Karşılaşılan iptv Problemleri

iptv, televizyon yayıncılığına bir alternatif olarak ortaya çıkmış ve her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. En basitinden internet ve televizyonun birlikteliği olarak düşünülebilen iptv aslında kullanıcılarına uçsuz bucaksız bir evren sunuyor. Bu evrende bütün kontrolü kullanıcılarına veriyor. Diledikleri yayınları, diledikleri yerden, istedikleri zaman izleme fırsatı sunuyor. Fakat internette gördüğümüz kadarıyla kullanıcılar çeşitli iptv problemleri ile de karşılaşabiliyor.

iptv Yayın Donma Problemi

Kullanıcıların en çok mustarip olduğu sorun, donma oluyor. Yayınların izlenirken donduğu söyleniyor. Bunun nedeni çeşitli şekillerde olabilir. iptv yayıncılığının bir internet yayını olduğu unutulmamalı. Bu yüzden internetinizin hızı doğrudan yayın kalitesini etkileyecektir. Birkaç tane cihazın aynı anda internete bağlı olması iptv yayınlarınızın donmasına neden olabilir. Bunu çoğu zaman yayın kalitenizi düşürerek çözebilirsiniz. Yine bütün elektronik cihazlar zaman zaman güncelleme alıyor. Eğer otomatik güncelleme açıksa cihazınız uygulama, güncelleme isteği gönderdiğinde onu işleme alacak ve güncelleme yaparken cihazınızda donmalara sebep olabilecektir. Bunu, otomatik güncellemeyi kapatıp düzenli aralıklarla cihazınızın manuel olarak güncelleme kontrolleri yapmasını sağlayabilirsiniz. Yine Full HD için 20 megabit, 4K için 32 megabit hıza ihtiyaç vardır. İnternet hızınız bunların altında ise bu kalitelerde yayın donabilir.

iptv Bağlantı ve Yayın Kaybolma Sorunu

iptv problemleri arasında bir diğeri bağlantı sorunu oluyor. Kullanıcılar kanalların gelmesi; fakat açılmamasından şikayetçi oluyor. Bu durum yayının başka bir cihazda açık olmasıdır. Bazı iptv sunucuları çift bağlantıya izin vermeyebilir. Bu durumda diğer cihazda bağlantıyı sonlandırmanız gerekir. Eğer çift bağlantı paketi varsa böyle bir sorun yaşamazsınız.

Kullanıcıların en çok şikâyette bulundukları iptv problemleri arasında bir diğeri yayınların kaybolması şeklindedir. Pek çok iptv, bayilik üzerinden veriliyor ve yayınlar sıkıştırılmış kodlar ile aktarılıyor. Fakat bu kodlar zaman zaman güncelliğini kaybedilir. Bu da sizdeki kodun boşa düşmesine neden oluyor. Bizler bayi olarak değil, doğrudan servis sağlayıcı olarak hizmet veriyoruz. Güçlü sunucu altyapımızla her zaman güncel kalmayı başarıyor, sürekli sistemimizin kontrolünü yapıyoruz. Sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan kesintisiz izleme yapabiliyorsunuz. 7/24 canlı destek ile problemlerin çözümünü sağlıyoruz.

Sitemiz üzerinden veya whatsapp hattımızdan iptv satın al seçeneği ile hızlı bir şekilde hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Open chat
1
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by